statystyki szczegółowe

Aktualności

Rehabilitacja!!

• autor: lksczarni, 2015-08-31 17:37
W drugim meczu nowego sezonu 2015/2016 w rozgrywkach poznańskiej klasy A grupy 1. Podopieczni Bartłomieja Figasa podejmowali w sobotę 29 sierpnia zespół Przemysława Poznań. Inauguracja nowego sezonu przed własną publicznością wypadała na piątkę. Czerwono-czarni bowiem pokonali zdecydowanie Przemysława Poznań w stosunku 4:0 rehabilitując się tym samym po ubiegłotygodniowej porażce w Brzeźnie.

Gospodarze na prowadzenie 1:0 w sobotnim meczu wyszli bardzo szybko bo już w 3 minucie. Bramkarza z Poznania pokonał z 8. metra lokując piłkę pod poprzeczką bramki gości w drużynie Czarnych Czerniejewo – Zbigniew Kościański po zagraniu futbolówki z egzekwowanego rzutu rożnego przez Alana Tomaszewskiego. W 16 minucie meczu, który toczył się pod dyktando podopiecznych Bartłomieja Figasa piłkarze z Czerniejewa zdobyli drugiego gola podwyższając tym samym swoje prowadzenie do 2:0. Ponownie autorem bramki okazał się w zespole czerwono-czarnych Zbigniew Kościański, który piłę w bramce gości umieścił w sytuacji sam na sam z golkiperem drużyny przyjezdnej  po strzale z 15. metra tuż przy słupku po dograniu jej przez Dominika Jabkiewicza. A że więcej bramek obie drużyny w pierwszych czterdziestu minutach sobotniego meczu nie zdobyły. To pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Czarnych Czerniejewo w stosunku 2:0.

Po zmianie stron podopieczni Bartłomieja Figasa zaaplikowali swojemu rywalowi kolejne dwie bramki nie tracąc przy okazji żadnej. Na 3:0 dla Czarnych Czerniejewo prowadzenie w drugiej połowie podwyższył strzelec dwóch goli z pierwszej części meczu nie kto inny niż Zbigniew Kościański, który po minięciu obrońców gości piłę umieścił w bramce poznaniaków po uderzeniu jej z 10. metra. Tym golem Zbigniew Kościański w sobotnim meczu zdobywając trzecią bramkę ustrzelił przysłowiowego hat-tricka. Wynik końcowy meczu dla Czarnych Czerniejewo na 4:0 ustalił natomiast w 85 minucie Sławomir Staniszewski, którego obsłużył celnym podaniem z egzekwowanego rzutu wolnego Rafał Wawrzyniak. Staniszewski gola numer cztery zdobył w sytuacji sam na sam z golkiperem gości umieszczając piłę w jego bramce po uderzeniu jej z 14. metra.

Skład Czarnych Czerniejewo: Bartłomiej Jaworski, Tomasz Winkel, Mateusz Jaworski, Kamil Gut (70’ Sławomir Staniszewski), Rafał Półtorak, Wojciech Dederko, Bartosz Kubalewski, Alan Tomaszewski (60’ Damian Pankowski), Dominik Jabkiewicz, Rafał Wawrzyniak, Zbigniew Kościański

Kolejny mecz mistrzowski zespół Czarnych Czerniejewo rozegra na wyjeździe. W niedzielę 6 września czerwono-czarni będą podejmowani o godzinie 16.00 w Środzie Wielkopolskiej przez rezerwy miejscowej Polonii.