statystyki szczegółowe

Aktualności

Ponowny festiwal strzelecki!!

• autor: lksczarni, 2015-08-22 12:13
W niedzielę 16 sierpnia podopieczni Bartłomieja Figasa w piątym spotkaniu kontrolnym tego lata w na boisku w Psarach Polskich za przeciwnika mięli zespół rezerw Vitcorii Września. Spotkanie zakończyło się podobnie jak cztery ostatnie zdecydowanym zwycięstwem Czarnych Czerniejewo, którzy pokonali swojego rywala aż 7:3.

Czerwono-czarni na prowadzenie 1:0 w niedzielnym meczu objęli już w 5 minucie. Golkipera gospodarzy strzałem z woleja z powietrz pokonał z 4.meta w drużynie czerwono-czarnych Zbigniew Kościański. W 10 minucie było już 2:0 dla zespołu z Czerniejewa. Po podaniu piłki przez Zbigniewa Kościańskiego futbolówkę w bramce wrześnieńskiej celnym trafieniem z 8. metra umieścił Rafał Wawrzyniak. Gospodarze prowadzenie Czarnych Czerniejewo do 2:1 zmniejszyli w 15 minucie po golu zdobytym przez jednego z zawodników z Wrześni, który piłkę w bramce czerwono-czarnych umieścił po uderzeniu jej z 14. metra. Trzeci gol dla Czerniejewa został zdobyty w 25 minucie, po którym podopieczni Bartłomieja Figasa ponownie odskoczyli swojemu rywalowi na dwie bramki prowadząc z nim 3:1. Gola na swoim koncie zapisał Zbigniew Kościański, który dobił piłkę do pustej bramki z 7.metar po wcześniejszym strzale Sławomira Staniszewskiego i obronie bramkarz z Wrześni. Tuż przed gwizdkiem sędziego kończącym pierwszą połowę meczu kontrolnego w Psarach Polskich pomiędzy rezerwami Vitcorii Września a Czarnymi Czerniejewo. Gospodarze zdobyli w 44 minucie bramkę do przysłowiowej szatni zmniejszającą prowadzenie zespołu z Czerniejewa do 3:2.

Po zmianie stron Czarni Czerniejewo, zaaplikowali swojemu rywalowi kolejne cztery bramki tracą przy okazji tylko jednego gola. Bramkę numer cztery dla zespołu z Czerniejewa zdobył zaraz po wznowieniu gry w 52 minucie Mateusz Kuliński, który perfekcyjnie wykonał podyktowany rzut wolny po wcześniejszym faulu na Zbigniewie Kościańskim umieszczając piłkę w bramce gospodarzyło po  uderzeniu jej z 19. metra  W 65 minucie było już 5:2 dla zespołu z Czerniejewa. Wykonywany rzut rożny przez Alana Tomaszewskiego na gola zamienił Mateusz Jaworski. Dziesięć minut później czyli w 75 minucie został zdobyty gol numer sześć dla Czerniejewa. Tym razem na listę strzelców w drużynie czerwono-czarnych wpisał się Wojciech Dederko. Gospodarze gola numer trzy w niedzielnym meczu zdobyli dopiero w 85 minucie, którym zmniejszyli prowadzenie zespołu z Czerniejewa do  6:3. I kiedy wydawało się że takim rezultatem zakończy się to spotkanie kontrole. Czerwono-czarni zdobyli w 88 minucie swojego siódmego gola, którym to ustalili końcowy wynik meczu na 7:3. Bramkę na swoim koncie zapisał Zbigniew Kościański, który golkipera z Wrześni pokonał strzałem z głowy lokując piłkę w bramce gospodarzy z 6. metra po wrzuceniu jej w pole karne Vitcorii po egzekwowanym rzucie rożnym przez Alana Tomaszewskiego. Był to ostatni mecz kontrolny zespołu Czarnych Czerniejewo, przed inauguracją rozgrywek w poznańskiej klasie A grupie 1 nowego sezonu 2015/2016 , którą WZPN zaplanował na najbliższy weekend 22-23 sierpnia. W sobotę 22 sierpnia zespół prowadzony przez Bartłomieja Figasa, rozpocznie bój o pierwsze swoje punkty ligowe w Brzeźnie gdzie o godzinie 16.30 podejmowany będzie przez zespół miejscowego Maratończyka.

Reasumując zespół Czarnych Czerniejewo, w ramach przygotowań do nowego sezonu 2015/2016 w poznańskiej klasie A grupie 1 rozegrał ogółem rozegrał  pięć spotkań kontrolnych przegrywając zaledwie jedno przy zdobytych 29. golach i straconych zaledwie 7. bramkach.

Skład Czarnych Czerniejewo: Damian Nowaczyk (65’ Piotr Rzepczyński), Dawid Maćkowiak (46’ Mateusz Kuliński), Tomasz Winkel, Mateusz Jaworski, Rafał Półtorak, Alan Tomaszewski, Wojciech Dederko, Rafał Wawrzyniak (70’ Dawid Maćkowiak), Testowany 1 (46’ Testowany 2), Sławomir Staniszewski (60’ Testowany 1), Zbigniew Kościański.