Bezbramkowy remis ze Spartą.

• autor: lksczarni, 2015-03-09 14:52

W niedzielę 8 marca podopieczni Bartłomieja Figasa, na własnym boisku w Czerniejewie podejmowali zespół Sparty Sklejki Orzechowo występujący w konińskiej  klasie okręgowej. Czerniejewianie do niedzielnego spotkania kontrolnego przystąpili w dość okrojonym składzie co miało niewątpliwie duży wpływ na końcowy wynik meczu oraz poczynania czerwono-czarnych na boisku. Trener Figas między innymi nie mógł skorzystać z usług Michała Goździewskiego, Zbigniewa Kościańskiego czy Norberta Szklarza. Na dodatek zległo podczas meczu kontuzji nabawił się najbardziej bramkostrzelny zawodnik tej drużyny w rundzie jesiennej  Damian Szczepaniak, który już w 40 minucie musiał opuścić plac gry. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem bezbramkowym. Co do samego przebiegu meczu to pierwsza połowa należała do gości z Orzechowa, natomiast druga jego części toczyła się pod dyktando gospodarzy. Czerwono-czarni w drugiej połowie meczu stworzyli sobie kilka  dogodnych sytuacji do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. Do takiego scenariusza jednak nie doszło gdyż sytuacji sam na sam z bramkarzem z Orzechowa nie potrafił na gola zamienić w zespole z Czerniejewa – Rafał Wawrzyniak, z kolei Kamil Łuczak z 7. metra posłał piłkę wprost golkipera gości czy na koniec Sławomir Staniszewski z 5. metra zamiast do bramki przyjezdnych skierował piłkę głową w słupek.

Kolejny mecz kontrolny Czarni Czerniejewo rozegrają w najbliższą niedzielę 15 marca w którym o godzinie 14.00 podejmować będą zespół Zjednoczonych Trzemeszno.

Skład Czarnych Czerniejewo: Testowany 1 (75’ Piotr Rzepczyński), Tomasz Winkel, Mateusz Kuliński, Mateusz Jaworski, Rafał Półtorak, Maciej Bogucki, Kamil Łuczak, Alan Tomaszewski, Patryk Malinger (75’ Patryk Siwka), Rafał Wawrzyniak (80’ Hubert Pawlak), Damian Szczepaniak (40’ Sławomir Staniszewski)

Roman Strugalski/ foto archiwum SportGniezno.pl