statystyki szczegółowe

Aktualności

Trzeci mecz kontrolny za nami.

• autor: lksczarni, 2015-02-23 11:51

W niedzielę 22 lutego czerwono-czarni na własnym boisku w Czerniejewie, podejmowali przedstawiciela konińskiej klasy okręgowej zespół Płomienia Nekla. Po wcześniejszych zwycięstwie nad Kłosem Zaniemyśl oraz remisem z Polaninem Strzałkowo, tym razem Czarni Czerniejewo z kwitkiem do domu odprawili zespół Płomienia Nekla pokonując go 2:0.
Wynik meczu na korzyść graczy z Czerniejewa, został rozstrzygnięty dopiero w drugiej połowie. Pierwsza cześć meczu bowiem przy licznych sytuacjach strzeleckich nie wykorzystanych przez gospodarzy zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Najdogodniejsze sytuacje w pierwszej części meczu zmarnowali w drużynie Czerniejewa między innymi: Norbert Szklarz, który w 15 minucie trafiła piłką zamiast do bramki to w poprzeczkę gości czy też Damian Szczepaniak, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam z golkiperem z Nekli.

Jak wspominaliśmy wcześniej wynik potyczki piłkarskiej na korzyść Czarnych Czerniejewo, został rozstrzygnięty dopiero w drugich czterdziestu pięciu minutach. Gospodarze w tej części spotkania zdobyli dwie bramki nie tracąc przy okazji żadnej. Pierwszy gol dający prowadzenie czerwono-czarnym 1:0 został zdobyty w 60 minucie. Gola na swoim koncie zapisał Sławomir Staniszewski, który golipera gości pokonał strzałem z 8. metra w sytuacji sam na sam po wcześniejszym dograniu futbolówki w pole karne Nekli przez Damiana Szczepaniaka. Po zdobytej bramce przy znacznej przewadze piłkarzy z Czerniejewa, gospodarze drugiego gola mogli zdobyć wcześniej niż przed końcem meczu. Dogodnych jednak sytuacje strzeleckie na bramkę nie potrafili zamienić między innymi: Patryk Malinger, Sławomir Staniszewski czy Norbert Szklarz.  Swoją dominację czerwono-czarni nad zespołem z Nekli, udokumentowali dopiero w 88 minucie. Na strzał z 17. metra zdecydował się w zespole Czarnych Czerniejewo – Rafał Wawrzyniak. Decyzja pomocnika czerwono-czarnych okazała się na tyle trafiona gdyż piłka po jego uderzeniu wpadła tuż przy słupku do bramki gości. Wynik meczu nie uległ już zmianie i Czarni Czerniejewo pokonali u siebie Płomienia Neklę w stosunku 2:0.

Skład Czarnych Czerniejewo: Piotr Rzepczyński, Testowany 1, Tomasz Winkel, Rafał Półtorak, Mateusz Jaworski, Dawid Maćkowiak, Testowany 2, Maciej Bogucki, Rafał Wawrzyniak, Mikołaj Krygier, Alan Tomaszewski, Patryk Malinger, Patryk Siwka, Michał Goździewski, Norbert Szklarz, Damian Szczepaniak, Sławomir Staniszewski.