Aktualności

Osiem goli w meczu kontrolnym Czarnych Czerniejewo z...

• autor: lksczarni, 2015-02-15 10:22
Osiem goli w meczu kontrolnym Czarnych Czerniejewo z Polaninem Strzałkowo

W meczu, do którego doszło w Gnieźnie na boisku ze sztuczną nawierzchnią trawiastą mieszczącym się przy ulicy Strumykowej, przeciwnikiem podopiecznych Bartłomieja Figasa była czołowa drużyna konińskiej klasy okręgowej Polanin Strzałkowo. Mimo że do przerwy zdecydowanie prowadził zespół z Czerniejewa z swoim rywalem w stosunku 3:0, to spotkanie zakończyło się remisem 4:4. Duży wpływ na końcowy wynik tego meczu miała druga część sobotniej potyczki piłkarskiej, w której to szkoleniowiec Czarnych Czerniejewo – Bartłomiej Figas chcąc dać pograć szerokiej kadrze swojej drużyny, która w tym meczu liczyła aż 21. osób w przerwie meczu dokonał praktycznie wymiany wszystkich zawodników pierwszego składu drużyny.

Wracając jednak do samego przebiegu meczu to czerwono-czarni prowadzenie 1:0 objęli w 10 minucie. Po strzale z 20. metra w wykonaniu Norberta Szklarza, piłka po obronie golkipera gości zatrzymała się na poprzeczce jego bramki. Odbitą futbolówkę na 5 metrze przejął Zbigniew Kościański, który celnym uderzeniem skierował ją do pustej bramki Polanina Strzałkowo. W 20 minucie zespół z Czerniejewa, prowadził już 2:0. Po rajdzie środkiem boiska w wykonaniu Norberta Szklarza, który podał piłkę następnie do stojącego w polu karnym rywala Alana Tomaszewskiego a ten zagrał ją z kolei wzdłuż bramki gości.  Piłkę w bramce Polanina Strzałkowo ponownie celnym uderzeniem z 5.meta umieścił Zbigniew Kościański. Wynik pierwszej połowy dla Czarnych Czerniejewo na 3:0 ustalił w 30. minucie meczu Sławomir Staniszewski, który pokonał bramkarza gości strzałem z 16.metra po wcześniejszym dograniu piłki przez Norberta Szklarza.

Po zmianie stron w meczu padło pięć kolejnych goli z tym że cztery na swoim koncie zapisali piłkarze Polanina Strzałkowo a jeden zawodniczy Czarnych Czerniejewo. Pierwszą bramkę a co za tym idzie kontaktową zmniejszającą prowadzenie Czarnych Czerniejewo do 3:1 zaraz po wznowieniu gry zdobyli goście w 55 minucie. Bramkarza czerwono-czarnych Piotra Rzepczyńskiego pokonał w sytuacji sam na sam strzałem z 15. metra jeden z piłkarzy Polanina Strzałkowo. W 65 minucie zespół z Czerniejewa prowadził już tylko różnicą jednej bramki  3:2 z swoim rywalem. Po egzekwowanym rzucie rożnym piłkę celnym uderzeniem z 8 metra umieścił w bramce z Czerniejewa zawodnik gości. W 75 minucie po szybkiej kontrze w wykonaniu drużyny z Strzałkowa goście zdobyli kolejną bramkę. W sytuacji sam na sam bramkarza Testowanego 2 w zespole z Czerniejewa, pokonał zawodnik Polanina Strzałkowo, doprowadzając tym samy do remisu 3:3. Dziesięć minut później czyli w 85 minucie goście z Strzałkowa wyszli po raz pierwszy w piątkowym meczu kontrolnym na prowadzenie 4:3. Gola dla Polanina Strzałkowo, padł po uderzeniu jednego zawodników tej drużyny, który z 16. metra umieścił futbolówkę pod poprzeczką bramki Czerniejewa. I kiedy wydawało się że takim wynikiem zakończy się to spotkanie w 88 minucie Norbert Szklarz w sytuacji sam na sam celnym uderzeniem z 8. metra ulokował piłkę w bramce gości doprowadzając tym samym do remisu 4:4. A że więcej goli już w piątkowym spotkaniu kontrolnym nie padło tym samy mecz zakończył się wynikiem remisowym.

Kolejnym sparingpartnerem Czarnych Czerniejewo, również w Gnieźnie będzie w niedzielę 22 lutego drużyna Płomienia Nekla. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 14.00.

Skład Czarnych Czerniejewo; Testowany 1, Testowany 2,  Piotr Rzepczyński, Tomasz Winkel, Rafał Półtorak, Testowany 3, Testowany 4, Dawid Maćkowiak, Mateusz jaworski, Mikołaj Krygier, Rafał Wawrzyniak, Alan Tomaszewski, Patryk Malinger, Sławomir Staniszewski, Patryk Siwka, Michał Goździewski, Zbigniew Stuczyński, Norbert Szklarz, Hubert Pawlak, Zbigniew Kościański, Damian Szczepaniak.