statystyki szczegółowe

Aktualności

Pewne zwycięstwo w Książu

• autor: sportgniezno.pl, 2014-10-19 13:27

Po ubiegło tygodniowym zwycięstwie drużyny Czarnych Czerniejewo, na własnym trenie z zespołem rezerw Polonii Środa Wielkopolska w stosunku 3:1. Kolejny komplet trzech punktów na swoim koncie podopieczni Bartłomieja Figa, zapisali w sobotę 18 października w Książu Wielkopolskim, ogrywając w meczu 9. kolejki ligowej zespół miejscowej Pogoni gładko bo 4:0. Czerwono-czarni, prowadzenie 1:0 w Książu Wielkopolskim objęli  w 25 minucie. Po rajdzie lewą stroną boiska Norberta Szklarza, który dograł piłkę gola zdobył Sławomir Staniszewski umieszczając piłkę z 11. metra w bramce gospodarzy. W pierwszych czterdziestu pięciu minutach więcej bramek już nie padło i ta część meczu zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Czarnych Czerniejewo.

Dopiero w drugiej połowie sobotniego meczu zespół z Czerniejewa, przypieczętował swoje drugie zwycięstwo z rzędu aplikując swojemu rywalowi następne trzy następne bramki nie tracąc przy okazji żadnej. Drugi gol dla czerwono-czarnych, po którym prowadzili już z Pogonią Książ Wlkp. w stosunku 2:0 padł w 65 minucie. Wprowadzony do gry za Sławomira Staniszewskiego w 60 minucie Damian Szczepaniak, dał próbkę swoich możliwości strzeleckich potwierdzając tym samym  że nie na darmo jest najlepszym snajperem drużyny w nowym sezonie, zapisując na swoim koncie siódmą bramkę. Popularny ,,Dudek” z dziecinną łatwością minął dwóch obrońców gospodarzy i uderzeniem z 6. metra po długim rogu umieścił piłkę w bramce gospodarzy. W 70 minucie zespół z Czerniejewa, prowadził już 3:0. Akcję indywidualne przeprowadził Szczepaniak, który idealnie wyłożył piłkę Zbigniewowi Kościańskiemu, który z 1. metra umieścił futbolówkę w pustej bramce Polonii. W 80 minucie po raz kolejny dał znać o sobie Szczepaniak, który zdobył drugiego gola a ósmego dla swojej drużyny w całych rozgrywkach. ,,Dudek” tym razem wykorzystał długie podanie od grającego prezesa a zarazem kapitana Czarnych Czerniejewo – Mateusza Kulińskiego, i z 14. metra przelobowując bramkarza gospodarzy umieścił piłkę w jego bramce. Tym golem Szczepaniak, ustalił końcowy wynik meczu na 4:0 dla Czarnych Czerniejewo.